Femistina suplement diety przy nawracającym zapaleniu pęcherza

Femistina

Femistina to suplement diety opracowany w trosce o ochronę układu moczowego. 

Femistina zapewnia 24 – godzinną ochronę przed uropatogenami, poprzez unikalną kompozycję składników, zatwierdzoną europejskim patentem EP 2895180. Skuteczność preparatu została potwierdzona badaniem klinicznym.

Suplement diety na bazie D-mannozy oraz ekstraktów z mącznicy lekarskiej (Uva Ursi), brzozy brodawkowatej i berberyny (Berberis Aristata). Jest to naturalny suplement diety przydatny do zapewnienia prawidłowych funkcji dróg moczowych oraz do profilaktyki niepowikłanych zakażeń dróg moczowych. Dzięki synergicznemu działaniu jego naturalnych składników, Femistina wywiera korzystne działanie zapobiegawcze na nawracające bakteryjne zapalenie pęcherza moczowego. Ponadto regularne stosowanie pomaga stworzyć optymalne warunki fizjologiczne w celu utrzymania naturalnych mechanizmów obronnych organizmu, zmniejszając w ten sposób konieczność przyjmowania antybiotyków i wpływając na potencjalny początek oporności bakterii.

Mechanizm działania

Femistina tworzy potrójny mechanizm zabezpieczający układ moczowy zarówno w ostrej fazie zapalenia, jak i w profilaktyce.

1. ANTY-ADHEZJA

Opatentowany system ochrony przed przyleganiem bakterii do błony komórkowej. D-mannoza zapewnia ochronę w trakcie dnia, arbutyna odpowiada za ochronę w trakcie nocy.

2. ANTY-INTERNALIZACJA

Arbutyna i brzoza zabezpieczają komórki przed internalizacją, czyli przeniknięciem bakterii do wnętrza komórki. Bakterie w komórkach pęcherza są niedostępne dla niektórych antybiotyków.

3. PRO-EKSTERNALIZACJA

Femistina, wykorzystując współdziałanie arbutyny, berberyny i brzozy, usuwa bakterie z wnętrza komórki. Dzięki temu, bakterie wystawione zostają na działanie antybiotyków.

Wskazania

Ostra faza zapalenia pęcherza

Femistina, poprzez wykorzystanie potrójnego mechanizmu działania, wzmacnia skuteczność antybiotykoterapii. Szczególnie istotna jest faza pro-eksternalizacji, która umożliwia działanie antybiotyku na bakterie zamknięte w komórkach nabłonka.

Profilaktyka nawrotów zakażeń dróg moczowych

Naturalne właściwości 4 składników: d-mannozy, arbutyny, berberyny i brzozy, zostały wzmocnione poprzez połączenie ich w jednej formule preparatu Femistina. W przeprowadzonym randomizowanym badaniu klinicznym udowodniono większą skuteczność takiego połączenia, niż stosowania terapii opartej na połączeniu żurawiny i d-mannozy.

Skład

Femistina suplement diety przy nawracającym zapaleniu pęcherza
Działanie w ciągu dnia
0 mg
D-mannoza
Działanie w trakcie nocy
0 mg
Arbutyna (mącznica lekarska)
0 mg
Brzoza brodawkowata
0 mg
Berberyna

D-mannoza a zapalenie pęcherza

Naturalny cukier, występujący w małych ilościach w ludzkim organizmie. W ochronie dróg moczowych kluczowe są zdolności anty-adhezyjne d-mannozy. Łatwo przylega zarówno do pojedynczych bakterii, jak i do kolonii, które zagnieździły się w nabłonku pęcherza moczowego. Przyłączając się do pojedynczych, wolno pływających bakterii, uniemożliwia im adhezję do nabłonka, dzięki czemu zapobiega kolonizacji. 

Arbutyna a bakterie w moczu

Hamuje przyleganie bakterii do nabłonka dróg moczowych. Jej zdolności anty-adhezyjne są kluczowe w przypadku mannozoopornych szczepów bakterii. Arbutyna zapewnia ochronę anty-adhezyją w trakcie nocy. Jej właściwości wykorzystywane są równiej w mechanizmie anty-internalizacji. Arbutyna utrudnia przenikanie bakterii do wnętrza komórki, wykazuje również działanie przeciwbakteryjne i lekko moczopędne.

Berberyna

Jest naturalnym alkaloidem roślinnym. Działa przeciwzapalnie oraz przeciwbakteryjnie. Hamuje formowanie biofilmu bakteryjnego w obrębie nabłonka pęcherza moczowego. Femistina korzysta z tych właściwości w mechanizmie usuwania bakterii z wnętrza komórek.

Brzoza brodawkowata

Ma wpływ na poprawę wydalania moczu, działając diuretycznie. Działa również odkażająco. Aktywnie uczestniczy w 2 mechanizmach ochronnych: zapobiega internalizacji bakterii do wnętrza komórek i wspomaga usuwanie patogenów z komórek urotelialnych, jeżeli już się tam zagnieździły. 

Składniki białej kapsułki: D-mannoza, Otoczka: (hydroksypropylo- metyloceluloza, barwnik: węglan wapnia), środki przeciwzbrylające: talk, dwutlenek krzemu, sole magnezowe z kwasów tłuszczowych.
Składniki żółtej kapsułki: Mącznica lekarska (Arctostaphylos uva-ursi (L.) Spreng) ekstrakt z liści, Otoczka: (hydroksypropylometyloceluloza, barwnik: tlenki i wodorotlenki żelaza), Brzoza brodawkowata (Betula pendula Roth.) ekstrakt z liści, Siarczan berberyny (z kory Berberis aristata DC), Środki przeciwzbrylające: talk, dwutlenek krzemu, sole magnezowe z kwasów tłuszczowych.

Zaleca się przyjmowanie 1 białej kapsułki rano i 1 żółtej kapsułki wieczorem przed snem.
Ten produkt może być stosowany zarówno podczas pojedynczego ostrego epizodu zapalenia pęcherza moczowego, jako środek wspomagający leczenie farmakologiczne antybiotykami lub środkami antyseptycznymi, jak i w profilaktyce nawracającego zapalenia pęcherza. Pij dużo płynów w ciągu dnia, aby wspomagać proces oddawania moczu.

Przeciwwskazania

Femistina nie ma żadnych skutków ubocznych i przeciwwskazań, chyba że u osób ze znaną nadwrażliwością na którykolwiek ze składników tego produktu.

Uwagi

  • Zalecana dzienna porcja nie powinna zostać przekroczona.

  • Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci poniżej 3 roku życia.

  • Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Ważny jest zrównoważony sposób odżywiania oraz prowadzenie zdrowego trybu życia.
  • Przyjmowanie preparatu przez kobiety w ciąży oraz karmiące, dzieci powinno być skonsultowane z lekarzem.
  • Przechowywać w suchym miejscu w temperaturze pokojowej (5°- 25°C).

Producent

CLARIDE PHARAMA SA, Włochy

Dystrybutor

Medimes Sp. z o. o.,
Aleja Pokoju 1
31-548 Kraków