Femistina suplement diety przy nawracającym zapaleniu pęcherza
0 mg
D-mannoza
0 mg
Arbutyna (mącznica lekarska)
0 mg
Brzoza brodawkowata
0 mg
Berberyna

Femistina składniki

D-mannoza a zapalenie pęcherza

Naturalny cukier, występujący w małych ilościach w ludzkim organizmie. W ochronie dróg moczowych kluczowe są zdolności anty-adhezyjne d-mannozy. Łatwo przylega zarówno do pojedynczych bakterii, jak i do kolonii, które zagnieździły się w nabłonku pęcherza moczowego. Przyłączając się do pojedynczych, wolno pływających bakterii, uniemożliwia im adhezję do nabłonka, dzięki czemu zapobiega kolonizacji. Skolonizowane skupisko bakterii „obciąża” mechanicznie, poprzez przyłączanie się do niego. W momencie oddawania moczu, obciążone gniazdo bakterii, zostaje wypłukane na zewnątrz organizmu. W opatentowanej formule Femistina, d-mannoza zapewnia ochronę dróg moczowych w trakcie dnia. Jest bezpieczna dla organizmu, ponieważ nie jest metabolizowana w układzie pokarmowym, nie wykazuje skutków ubocznych i nie wpływa na poziom cukru.

Arbutyna a bakterie w moczu

Hamuje przyleganie bakterii do nabłonka dróg moczowych. Jej zdolności anty-adhezyjne są kluczowe w przypadku mannozoopornych szczepów bakterii. Arbutyna zapewnia ochronę anty-adhezyją w trakcie nocy. Jej właściwości wykorzystywane są równiej w mechanizmie anty-internalizacji. Arbutyna utrudnia przenikanie bakterii do wnętrza komórki, wykazuje również działanie przeciwbakteryjne i lekko moczopędne.

Berberyna

Jest naturalnym alkaloidem roślinnym. Działa przeciwzapalnie oraz hamuje formowanie biofilmu bakteryjnego w obrębie nabłonka pęcherza moczowego. Femistina korzysta z tych właściwości w mechanizmie usuwania bakterii z wnętrza komórek.

Brzoza brodawkowata

Ma wpływ na poprawę wydalania moczu, działając diuretycznie. Działa również odkażająco. Aktywnie uczestniczy w 2 mechanizmach ochronnych: zapobiega internalizacji bakterii do wnętrza komórek i wspomaga usuwanie patogenów z komórek urotelialnych, jeżeli już się tam zagnieździły.